chamfers بازار میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

chamfers: بازار میلیون اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ماجرا فقط اشنوگل و یتیم منزل کشور عزیزمان ایران نیست/ از خودمان گلایه دارم! ، محسن مقصودی

مجری برنامه تلویزیونی «ثریا» گفت: شاید بعضی از دوستان بگویند کیفیت فلان فیلم کم بوده و … به خدا قسم هنگامی که کیفیت بعضی فیلم‌هایی که در پایتخت کشور عزیزمان ا

ماجرا فقط اشنوگل و یتیم منزل کشور عزیزمان ایران نیست/ از خودمان گلایه دارم! ، محسن مقصودی

محسن مقصودی: ماجرا فقط اشنوگل و یتیم منزل کشور عزیزمان ایران نیست/ از خودمان گلایه دارم!

عبارات مهم : ایران

مجری برنامه تلویزیونی «ثریا» گفت: شاید بعضی از دوستان بگویند کیفیت فلان فیلم کم بوده و … به خدا قسم هنگامی که کیفیت بعضی فیلم هایی که در پایتخت کشور عزیزمان ایران در سقف فروش بوده اند را می بینم خنده ام می گیرد!

به گزارش سینماپرس، این روزها دوباره یاد گلایه های ابوالقاسم طالبی کارگردان فیلم تحسین شده است «یتیم منزل ایران» افتاده ام! یک سال پیش مهمان ثریا بود و دل پری داشت و می گفت: آیا فرزند های انقلابی نمی روند سینما و این فیلم را ببینند باید حتما فیلم دختر پسری بسازیم تا دیده شود!

دیروز به همراه خانواده در سینما فیلم اشنوگل را دیدیم. فیلم خوبی که خیلی ها در حقش جفا کرده اند…راستش را بخواهید زیاد از آنکه از متولیان و مدیران سینما گلایه داشته باشم از خودمان شاکی ام! آیا که سالهاست که از سکان داران سینمای کشور عزیزمان ایران دل بریده ام و در این سینما با همه توانمندی های فنی و هنری اش تنها و تنها دل خوش به تک ستاره هایی هستم که بتوان عنوان سینمای ملی را بر آنها نهاد.

حالا هم برایم عجیب نیست که از این همه سالن سینمای ساخته شده است با پول ملت به وسیله سازمانهای عمومی و دولتی و خصوصی، تنها پنج سالن و هر سالن هم تنها در دو سانس عمدتا بد موقع به یک فیلم انقلابی اجازه اکران بدهند و در همان وقت بعضی فیلمهای سطحی و بزمی بیش از ده برابر آن در پایتخت کشور عزیزمان ایران سالن و سانس داشته باشند!

اینها برایم اصلا عجیب نیست، چون تفکرات اکثر مدیران فرهنگی و هنری مان در چپ و راست را خوب می شناسم! و خوبتر می دانم که در این فضا، هنرمند هر چه انقلابی تر باشد باید از میدان های مین بیشتری عبور کند!
برادرم، خواهرم!

گلایه ام از خودمان هست. از خودمان که حتی جهت پر کردن همین چند سالن هم همت نداریم! از خودمان که حاضریم جهت «نقد کردن» سینمای غربگرا و خودباخته سالن های سینما را پر کنیم ولی جهت «خداقوت» گفتن به عوامل فیلمی که از غربت و عظمت غواصان شهید می گوید، حداکثر به لایکی و کامنتی اکتفا می کنیم. مدتهاست که اینترنت اسیرمان کرده هست. البته جهت «شعار دادن» همان اینترنت کافی است و افسوس که جریان سازی فرهنگی مرد «عمل» و «حضور واقعی» هم می خواهد.

اگر فقط نیمی از آن جمعیت میلیونی که در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت تشییع شهدای غواص آمده بودند و یا جهت تشییع شهید حججی و یا جهت راهپیمایی… ی. سالنهای سینما را هم ادامه همان بروز و ظهور می دانستند و ادامه همان قول و قراری که با شهدا کرده اند که «راهتان را ادامه خواهیم داد… د. » اکنون راه شهدا در عرصه فرهنگ و هنر اینقدر خالی نمی ماند و آنهایی که آستین اوج زده بودند تا جهت این فرهنگ کاری کنند اینقدر از فروش کم فیلم هایشان طعنه نمی خوردند. حتی اگر فقط ده درصد از آن جمعیت هم به سالن سینما بیایند….

شاید بعضی از دوستان بگویند کیفیت فلان فیلم کم بوده و … به خدا قسم هنگامی که کیفیت بعضی فیلم هایی که در پایتخت کشور عزیزمان ایران در سقف فروش بوده اند را می بینم خنده ام می گیرد!

به قول آن استاد عزیز، سالهاست که «دشمن شناسانِ دوست فراموش» شده است ایم، دهها نقد و اعتراض به بعضی فیلم های مبتذل و سطحی روی پرده میکنیم ولی حاضر نیستیم از کارهای خوب تقدیر عملی کنیم.

ماجرا فقط اشنوگل و یتیم منزل کشور عزیزمان ایران نیست…این ماجرا بارها تکرار شده است هست. ماجرای کم همتی ما که در این جنگ نرم، سربازان و افسران فرهنگی مان را رها کرده ایم و فقط شعار می دهیم و لایک می زنیم و همگی فقط به دیدبانی دشمن مشغولیم!

این گلایه ها البته چیزی از تقصیر مسوولان و متولیان سینما کم نمی کند، که ظاهرا همه تلاششان را جهت «ناعادلانه» بودن مسابقه فیلمها در اکران کرده اند!

ماجرا فقط اشنوگل و یتیم منزل کشور عزیزمان ایران نیست/ از خودمان گلایه دارم! ، محسن مقصودی

واژه های کلیدی: ایران | سینما | سینمای | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs